Tipy na výlet

Přemýšlíte kam se vydat při pobytu v našem pensionu? Poradíme Vám. V okolí  najdete spoustu zajímavých turistických atrakcí – Soutěsky Hřensko (součást CHKO Labské pískovce), NP České Švýcarsko s legendární Pravčickou bránou, město Děčín se svými památkami a mnoho dalšího. V následujících pár odstavcích jsme pro Vás připravili pár tipů, kam se vydat.

Soutěsky Hřensko

Zhruba 9 km od našeho pensionu se nachází oblíbená turistická atrakce – Divoká a Edmundova soutěska, které jsou součástí CHKO Labské pískovce. Dříve tajemná oblast opředená pověrami dnes nabízí zajímavý zážitek v podobě plavby na lodičkách v soutěskách řeky Kamenice. Soutěsky jsou otevřeny od dubna do listopadu, vstupné činí 80 Kč pro dospělé a 40 Kč pro děti (INFO, MAPA). 

NP České Švýcarsko

„Evropská destinace nejvyšší kvality za Českou republiku v kategorii Cestovní ruch a chráněné oblasti“ – tímto oceněním se pyšní NP České Švýcarsko.  Národní park je plný přírodních zákoutí, vyhlídek a míst k odpočinku, kromě pěší turistiky si zde místo našla i cykloturistika, golf, či výlety lodí. (více informací ZDE)

Pravčická brána

26 metrů široký pískovcový oblouk vyhlížející na NP České Švýcarsko – to je Pravčická brána. Tato přírodní památka se nachází 8 kilometrů od pensionu a určitě stojí za vidění. Jedná se o největší pískovcovou skalní bránu v Evropě. Areál pravčické brány je otevřená od dubna do prosince za 75 Kč pro dospělé a 25 Kč pro děti. (INFO, MAPA)

Bastei
Bastei je skalní most nacházející se na německé straně Česko-Saského Švýcarska. Jedná se asi o nejznámější a nejikoničtější turistickou atrakci této oblasti. Most se nachází 194 metrů nad břehem Labe a asi 25 km od pensionu. (INFO, MAPA)

Děčín

Děčín je turistickým centrem severních Čech,  do tohoto nejníže položeného města na Labi se sjíždí turisté z celé Evropy a vyrážejí do NP České Švýcarsko a do Tiských stěn, které můžete znát například z filmu Narnie. (INFO, MAPA)

Via Ferrata
Via Ferrata na Pastýřské stěně se nachází v srdci Děčína naproti děčínskému zámku přes řeku Labe. Zprovozněna byla v dubnu roku 2014. Od té doby do současnosti vzniklo celkem 16 různých cest s různými stupni obtížnosti. Je volně přístupná a zdarma, platí se pouze za zapůjčení nutného vybavení (ferratového setu). Z důvodu bezpečnosti je zakázáno lézt v případě že prší, či je stěna vlhká. Je vhodná pro fyzicky zdatné jedince bez horolezeckých zkušeností a zvládnou jí i sportovně nadané děti. Můžete si domluvit zkušeného průvodce, který vám vysvětlí vše, co budete potřebovat“ – Zdroj (INFO, MAPA)
Děčínský zámek

Zámek Děčín se tyčí na skalnatém výběžku na soutoku řeky Labe a potoku Ploučnice, patří mezi nejvýznamnější památky severních Čech. Každoročně hostí spoustu událostí, slavností a trhů. Na zámku si můžete projít několik poznávacích okruhů, včetně okruhů pro děti, které provádí Černý rytíř, ceny vstupného naleznete ZDE. Zámek určitě stojí za návštěvu. (INFO, MAPA)

Zoo Děčín

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR. – Zdroj Zahrada se nachází na návrší nad Děčínem, návštěvu zahrady je možné spojit i s procházkou na Pastýřskou stěnu nebo s prohlídkou Rajských ostrovů. Ceny vstupného jsou k nahlédnutí ZDE. (INFOMAPA)